Poszukiwanie dodatkowych pieniędzy


Okres wakacyjny to zwykle wzmożony czas wydatków finansowych. Oprócz opłacenia mieszkania, rachunków i zaległych płatności, wypadałoby także część pieniędzy przeznaczyć na urlop wypoczynkowy. A to wiąże się z kolejnymi wydatkami. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy zasilić nasz stan konta – czy to będzie pożyczka od ręki czy inny nietypowy sposób uzyskania dodatkowych pieniędzy?

Nietypowe sposoby na uzyskanie dodatkowych funduszy

Pożyczanie pieniędzy od znajomych czy najbliższej rodziny nie będzie wiązać się z przyjemnymi przeżyciami. Powinno to być ostatecznością. Nie chcemy, aby wszyscy dookoła dowiedzieli się, że chcemy pojechać nad morze, a nie mamy na to pieniędzy… Dlatego warto poszukać innych, czasami niesztampowych, pomysłów na uzyskanie pieniędzy na nasz wymarzony, wakacyjny wyjazd. W naszych domach często zalega dużo niepotrzebnego sprzętu i akcesoriów elektronicznych. Nie znamy się na ich wartości użytkowej, ani na ich dokładnym przeznaczeniu… A może okazać się, że będą ona dla kogoś innego wartościowe! Na internetowych portalach aukcyjnych ludzie wystawiają na sprzedaż naprawdę różne przedmioty. Począwszy od dewocjonaliów i bibelotów, które zwykle mają nikłą wartość, po uszkodzony bądź zużyty sprzęt elektroniczny i antyki, które choć nie mają wartości dla obecnego posiadacza, to mogą dla niektórych hobbystów być bezcenne. Warto zejść do piwnicy czy zajrzeć do przydomowego składziku w poszukiwaniu takich przedmiotów. Być może mają one wartość, o której nawet nie wiemy?

Korzystanie z usług pożyczkodawców

Nigdy nie byłem zwolennikiem korzystania z usług tzw. chwilówek i pożyczek ekspresowych. Kojarzyło mi się to z nie do końca uczciwym traktowaniem klienta przez firmę oferującą tego typu zapomogi. Mit, który narastał (i wciąż w niektórych kręgach narasta) na temat pożyczek natychmiastowych, związany jest w głównej mierze z faktem, iż ludzie zwyczajnie nie czytają zasad, treści umowy i regulaminów. Wydaje się być to „zbyt czasochłonne”. Każda pożyczka będzie posiadać określone warunki, na które zgadzamy się podpisując umowę lub w inny sposób zawierając transakcję. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy chce zarobić! Wystarczy tylko przeczytać umowę i – w razie wątpliwości – skonsultować jej zapisy z zaufaną osoba, dla której kwestie prawne związane z bankowością nie będą obce. Jest z pewnością jeden z najszybszych sposobów na uzyskanie funduszy – a przecież w okresie wakacyjnym często działamy szybko, w nerwach i chcemy mieć wszystko „tu i teraz”.