Pytania, które trzeba sobie zadać przed zaciągnięciem pożyczki


Życie płata nam przeróżne figle. Czasami zmusza nas do szybkiego działania. Jednym z problemów, z którym czasami musimy się zmierzyć jest konieczność zdobycia szybkiej gotówki. Jak przygotować się do pożyczki, by nie stała się ona dla nas zbyt dużym obciążeniem?

Ile muszę pożyczyć? 

Jest to pierwsze pytanie, które należy sobie zadać jeszcze przed przystąpieniem do poszukiwania pożyczki gotówkowej. Oczywiście większość z nas ma bardzo duże potrzeby finansowe. Na pewno o wiele większe niż jesteśmy w stanie zaspokoić z bieżących zarobków. Warto jednak przemyśleć, czy cel, na który chcemy pożyczyć pieniądze naprawdę wart jest zaciągania zobowiązania, które będzie uszczuplało nasz domowy budżet przez długi czas? Może warto wstrzymać się na jakiś czas i pokryć ten wydatek z zaoszczędzonych pieniędzy?

Czy dam radę spłacić zobowiązanie? 

Jest to podstawowe i najważniejsze pytanie, które trzeba sobie zadać. Warto pamiętać, ustalając wysokość miesięcznej raty, że nie można ustalić jej wysokość w górnych granicach swoich finansowych możliwości. Życie naprawdę potrafi zaskakiwać. Warto liczyć się z trudnościami, które mogą wystąpić za kilka miesięcy. Choroba, utrata pracy, czy inne nieprzewidziane okoliczności mogą stać się poważną przeszkodą w regulowaniu miesięcznych zobowiązań.

Zabezpieczeniem przed taką sytuacją jest pozostawienie sobie poduszki finansowej. Czym jest poduszka finansowa? Jest to odłożona na „czarna godzinę” kwota pieniędzy, którą jesteśmy w stanie pokryć co najmniej 3 raty zaciągniętej pożyczki. Takie zabezpieczenie w nagłych wypadkach pomoże nam odzyskać równowagę finansową i uratuje nas przed pętlą kredytową, która w bardzo szybki sposób może nas pogrążyć.

Na jak długo potrzebuje pożyczki?

Czas, na jaki zostanie udzielona pożyczka kredytowa ma zasadniczy wpływ na wysokość miesięcznej raty. Dłuższy czas kredytowania może obniżyć miesięczne koszty pożyczki, ale podniesie jej całkowity koszt. Im dłuższy okres spłaty pożyczki tym wyższy koszt. Warto mieć to na uwadze w momencie podpisywania umowy pożyczkowej. Wyższa miesięczna rata to krótszy czas kredytowania i w efekcie niższe koszty pożyczki.

Wszystkie te pytania trzeba sobie zadać zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki. Pożyczka gotówkowa: https://www.wonga.pl/karta-kredytowa-czy-pozyczka-gotowkowa jest konkretnym obciążeniem dla domowego budżetu i warto to dokładnie przemyśleć. Zaciągnięte zobowiązanie będzie obciążało nas przez kilka lub kilkanaście miesięcy. Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kolejnego zobowiązania musi być dobrze przeanalizowane, gdyż może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.